teambuilding

Teambuilding a společné zážitky

Stále se zvyšující pracovní tempo nedává příliš prostoru k lepšímu poznávání zaměstnanců nebo spolupracovníků. Přitom základem úspěšné firmy je sehraný tým. Komunikace, maximální výkony ve firmě nebo soudržnost pracovníků jsou chápány jako velké pozitivum každé firmy a odrazí se na správném podnikání.

Kvalitní teambuilding je plusem pro firmy
Klasická školení a tréninky v uzavřených prostorách nemusí být zrovna dobrou volbou a správnou motivací lidí k provádění lepších pracovních úkonů. Aktivní teambuilding má především za úkol dát nenásilnou formou dohromady určité jednotlivce, kteří se naučí být nepostradatelní ve svém týmu. Bližší poznání, vzájemné plnění úkolů, her nebo nejrůznějších aktivit povede k lepší komunikaci ve firmě mezi jednotlivými zaměstnanci. Účast na teambuildingových akcích se hodí pro různé pracovní týmy a skupiny. Může být zaměřeno na účast vedoucích pracovníků firem, na partnery, zaměstnance, ale i na celé rodiny pracovníků firmy. Společné zážitky by měly bát ohromující a zábavné, protože nikdo nechce jet nikam, kde prokoukne jisté úmysly zaměstnavatelů, nebo se ukouše nudou kdesi v ústraní a bude jen doufat, že ho hned po víkendu nevyhodí z jeho dosavadního postu.

Teambuilding je zábava
Programy teambuildingových akcí jsou různorodé. Může se jednat o pasivnější, ale i dost adrenalinové hry. Programy si kladou za cíl přinést báječné zážitky jednotlivcům i celému týmu. Například se jedná o různé komunikační hry, díky nimž se rozvinou schopnosti si poradit s řešením konfliktů, budete umět naslouchat nebo dávat zpětné vazby. Zvýšíte si sebedůvěru. K nejznámějším komunikačním hrám se řadí třeba Farmáři, Šachy, Vyjednávací čtverce nebo Abigail. Zaměření může být i sportovního charakteru. Do terénu se lze vypravit například na orientační cyklistický závod, na rafting na divoké vodě, na výpravy na sněžnicích, na lezení po skalách, lyžování nebo závod na dračích lodích. Připravují se i eventy a zábava plná překvapení, pobavení a s cílem zaujmout úžasnými zážitky. Náhle se ocitnete v neobvyklém prostředí a vyzkoušíte si keltské hry, dobývání středověkého hradu, zvládnete realizovat rallye Paris – Dakar, nebo se ponoříte do děje nějakého filmového příběhu.

Motivace pro lepší výkony
K rozvoji a vedení lidí pomáhá moderní metoda, nazývající se koučink. Díky koučinku jednotlivec odhalí svůj potenciál a dokáže zmaximalizovat svoje výkony v pracovním nebo osobním životě. Dostanete se do sféry jiného uvažování a následně zjistíte, že jste báječně motivovaní a bude se vám lépe usilovat o dosažení vytyčených cílů. Koučink může být skupinovou záležitostí pro týmy, ale také se odehrává i samostatně – mezi koučem a koučovaným. Existují různé formy koučinku – firemní, byznys koučink, kariérní, osobní nebo životní.

4,739 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (2 hlasů, průměr: 5.00 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Běloruská sportovkyně Cimanouská odletěla z Vídně do Varšavy
  04. 08. 2021 Tokio/Vídeň/Varšava - Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií...

  Olympijskou šampionku Krejčíkovou přivítali fanoušci v Brně zlatými balónky
  04. 08. 2021 Brno - Špalíry nadšených fanoušků se zlatými nafukovacími balónky dnes odpoledne přivítaly na Olympijském festivalu v Brně tokijskou šampionku z tenisové čtyřhry Barboru Krejčíkovou....

  více