snowboarding

Snowboarding – projeďte se na prkně

Obliba snowboardingu se rapidně zvyšuje v posledních letech i v naší republice. Jedná se o trend v pohybových aktivitách a moderní záležitost vždycky táhne dostatečný počet fanoušků. Co je vlastně snowboarding? Jedná se o jízdě na prkně – snowboardu, která se provádí na sjezdovce, ve ve volném terénu nebo ve snowparku.

Připadá vám jízda na snowboardu složitá? Potom se budete divit, že jde o něco snadnější záležitost než lyžování. Obecně se tvrdí, že se dá už po cca třech dnech dobře snowboardovat a po týdenním učení můžete klidně vyrazit na sjezdovku.

Co vůbec snowboard je? Předchůdcem snowboardu je skateboard. Snowboard je prkno, které se pevně připíná k nohám jezdců. Snowboard se využívá na sportování na sněhu. Setkáte se s třemi druhy snowboardu – freestyle, freeride a alpským prknem. Freestyle prkno patří mezi nejpoužívanější a nejuniverzálnější. Má stejnou patku a špičku a hodí se na triky, skoky a jízdu pozpátku i v hlubokém sněhu. Freeride prkno představuje univerzální druh vhodný k jízdě ve volném terénu a je o trochu delší než freestylové. Alpské prkno využijete na slalomových tratích a na upravených sjezdovkách. Od ostatních prken ho poznáte tak, že je užší a patka se špičkou se od sebe odlišují.

Snowboardingu si můžete užívat jenom během zimy, respektive v době, kdy je sníh. Vyrazit můžete na hory, kde jsou často součástí lyžařských areálů i speciální snowparky. Vystačíte si však i s klasickou sjezdovkou. Mezi základní požadavky k jízdě patří zvládnutí oblouků, triků, skoků a základní jízdy. Na snowboardu se stojí bokem. Základem jízdy je klouzání na sněhu, kde hodně pomáhá prkno. Jezdec stojí po směru jízdy bokem a obě nohy má připevněné k prknu díky vázání. Současný snowboarding má hned několik jízdních stylů. Začátečníkům se doporučuje pořízení tzv. allround snowboardů, které mají univerzální vlastnosti.

9,634 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Úspěšná sezona, ve skupinu o titul jsme nedoufali, chválí Hoftych
  12. 07. 2020 Liberec - Vloni v srpnu po pátém kole ligové sezony patřilo libereckým fotbalistům v tabulce až předposlední patnácté místo a trenér Pavel Hoftych cítil, že v případě porážky v...

  Tottenham zdolal v derby Arsenal a přiblížil se pohárům
  12. 07. 2020 Londýn - Fotbalisté Tottenhamu porazili v severolondýnském derby Arsenal 2:1 a vystřídali soupeře na osmém místě tabulky těsně pod příčkami zajišťujícími účast v evropských pohárech....

  více