snowboarding

Snowboarding – projeďte se na prkně

Obliba snowboardingu se rapidně zvyšuje v posledních letech i v naší republice. Jedná se o trend v pohybových aktivitách a moderní záležitost vždycky táhne dostatečný počet fanoušků. Co je vlastně snowboarding? Jedná se o jízdě na prkně – snowboardu, která se provádí na sjezdovce, ve ve volném terénu nebo ve snowparku.

Připadá vám jízda na snowboardu složitá? Potom se budete divit, že jde o něco snadnější záležitost než lyžování. Obecně se tvrdí, že se dá už po cca třech dnech dobře snowboardovat a po týdenním učení můžete klidně vyrazit na sjezdovku.

Co vůbec snowboard je? Předchůdcem snowboardu je skateboard. Snowboard je prkno, které se pevně připíná k nohám jezdců. Snowboard se využívá na sportování na sněhu. Setkáte se s třemi druhy snowboardu – freestyle, freeride a alpským prknem. Freestyle prkno patří mezi nejpoužívanější a nejuniverzálnější. Má stejnou patku a špičku a hodí se na triky, skoky a jízdu pozpátku i v hlubokém sněhu. Freeride prkno představuje univerzální druh vhodný k jízdě ve volném terénu a je o trochu delší než freestylové. Alpské prkno využijete na slalomových tratích a na upravených sjezdovkách. Od ostatních prken ho poznáte tak, že je užší a patka se špičkou se od sebe odlišují.

Snowboardingu si můžete užívat jenom během zimy, respektive v době, kdy je sníh. Vyrazit můžete na hory, kde jsou často součástí lyžařských areálů i speciální snowparky. Vystačíte si však i s klasickou sjezdovkou. Mezi základní požadavky k jízdě patří zvládnutí oblouků, triků, skoků a základní jízdy. Na snowboardu se stojí bokem. Základem jízdy je klouzání na sněhu, kde hodně pomáhá prkno. Jezdec stojí po směru jízdy bokem a obě nohy má připevněné k prknu díky vázání. Současný snowboarding má hned několik jízdních stylů. Začátečníkům se doporučuje pořízení tzv. allround snowboardů, které mají univerzální vlastnosti.

11,401 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Fotbalisté Plzně vyhráli 2:1 na Slovácku a dál ztrácejí na Slavii tři body
  05. 12. 2021 Uherské Hradiště - Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru 17. kola první ligy na hřišti Slovácka 2:1 a z druhého místa v tabulce dál ztrácejí tři body na vedoucí Slavii. Viktorii...

  GP Saúdské Arábie F1 vyhrál Hamilton a vyrovnal v čele MS Verstappena
  05. 12. 2021 Džidda - Dramatickou Velkou cenu Saúdské Arábie vozů formule 1 vyhrál Lewis Hamilton z Mercedesu a bodově vyrovnal v pořadí mistrovství světa svého rivala Maxe Verstappena z Red Bullu....

  více