Freediving

Freediving – sport pro každého

Freediving představuje sportovně-výkonnostní formu šnorchlování. Prozkoumávání pěkného a pestrého podvodního světa si dopřává snad každý během dovolených u moře. Pohybovat se pod vodou na nádech bez kyslíkového přístroje a jiné techniky zaručuje úplně jiné zážitky než s přístroji. S volným potápěním se znovu začalo v Itálii a Francii a posléze v dalších přímořských zemích.

Speciálně pro freediving seženete různé moderní vybavení a díky tomu je jednodušší a dostupnější než před mnoha tisíci let. V současnosti jde o vyhledávaný rekreační sport. Než se zcela necháte polapit freedivingem, zkuste absolvovat nějaký kurz, kde se naučíte různým technikám a déle vydržíte pod vodou. Freediving není náročný na vaši fyzičku a ani po psychické stránce nebudete trpět. Váš úspěch závisí na obětování trochu času na trénink. Na jeden nádech dokážete běžně zůstat pod vodou asi dvě až tři minuty. Zkoumat můžete hloubku v rozmezí od deseti do třiceti metrů. Po natrénování se však zvýší čas pod vodou i hloubka. Budete schopni na jeden nádech vydržet minimálně pět minut. Po zkušenostech se dočkáte i osmi minut v hloubkách až sto metrů.

Na freediving budete potřebovat kvalitní speciální obleky, ploutve, monoploutve, masky, šnorchly, batohy, tašky, počítače a přístroje, pásky, zátěže, bojky, lana a jiné příslušenství. Základem výstroje je neoprenový oblek z elastického pružného materiálu a nesmí chybět ploutve, s délkou kolem devadesáti centimetrů. Diving reflex nebo-li tulení efekt se naučíte v kurzech s délkou jenom dvou dnů! Každý člověk je schopný při ponoření snižovat tepovou frekvenci na minimum a tímto způsobem maximálně omezí spotřebu kyslíku. Freediving se hodí pro ženy, muže i starší děti. Budete schopni poznávat podmořský svět, vylovíte si mušli na památku. Před freedivingem se vždy dobře rozdýchejte a uvolněte.

4,405 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Kolem Lombardie vyhrál Fuglsang, Evenepoel spadl z mostu
  15. 08. 2020 Como (Itálie) - Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál závod Kolem Lombardie, který po děsivém pádu skončil předčasně pro jednoho z favoritů Belgičana Remca Evenepoela. Dvacetiletý talent...

  Liberec prohrál s Rapidem 0:3, Baník vysoko zvítězil
  15. 08. 2020 Praha - Fotbalisté Liberce prohráli v posledním přípravném utkání před startem nové prvoligové sezony na půdě Rapidu Vídeň 0:3. Naopak Baníku Ostrava generálka vyšla, Slezané porazili...

  více