6080535_m

Extrémní sporty a pojištění

Nikdo netouží po dovolené v zahraničí, odkud si přiveze nejen horové zážitky díky svému nenadálému zranění, ale i pořádně velký dluh ke splácení za zdravotní péči v cizině. Nepříjemným záležitostem je lepší předcházet, od toho existuje cestovní pojištění na úhradu léčebných výloh v místě vaší dovolené.

Na aktivní dovolenou nemusí klasické cestovní pojištění vůbec stačit. Nejprve se informujte u pojišťovny, jaké sporty jsou pro ně běžné a na jaké musíte mít jiný druh pojistky. Zrovna tak jsou důležité i jiné podmínky – například vám nemusí proplatit výlohy na zranění, pokud jste lyžovali mimo vyznačené trasy. Pokud způsobíte nějakou škody vy, pojistka se vztahuje i na uhrazení této částky.

Cesta za extrémními sporty

Provozujete extrémní sporty a jedete si svoje umění vyzkoušet i za hranice? Potom si sjednejte speciální pojištění pro tyto případy. Nejprve se ale dobře poinformujte, zda je to možné a za jakých podmínek. Ne všechny pojišťovny pojistí zájemce chystající se na místa s extrémními přírodními nebo klimatickými podmínkami.

Jaké činnosti a sporty se řadí mezi extrémní?

Jako extrémní se považují sporty jako horolezectví, canyoning, skialpinismus, vysokohorská turistika, speleologie, snowboarding, lyžování, letecké motorové sporty, létání na rogalu, rafting, windsurfing a surfing na moři, motorové vodní sporty,

jumping či paragliding. Některé pojišťovny vyžadují speciální pojištění i na aktivní činnosti, které se jako extrémní běžně nepovažují – jízda na kolečkových bruslích, na koni, cyklistika, tenis, basketbal, squash a jiné.

7,938 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Být jako kapitán proti Messimu je nepopsatelné, řekl Souček
  23. 10. 2019 Praha - Záložníka fotbalistů Slavie Tomáše Součka mrzelo, že si jeho tým ve třetím utkání základní skupiny Ligy mistrů nedokázal po vyrovnaném průběhu hry proti favorizované Barceloně...

  Messiho jsem nemohl chytit, řekl obránce Bořil
  23. 10. 2019 Praha - Fotbalový obránce Slavie Jan Bořil se ve 3. kole základní skupiny Ligy mistrů proti Barceloně postaral brankou o srovnání. Španělský favorit ale na jeho trefu odpověděl a odvezl...

  více