6080535_m

Extrémní sporty a pojištění

Nikdo netouží po dovolené v zahraničí, odkud si přiveze nejen horové zážitky díky svému nenadálému zranění, ale i pořádně velký dluh ke splácení za zdravotní péči v cizině. Nepříjemným záležitostem je lepší předcházet, od toho existuje cestovní pojištění na úhradu léčebných výloh v místě vaší dovolené.

Na aktivní dovolenou nemusí klasické cestovní pojištění vůbec stačit. Nejprve se informujte u pojišťovny, jaké sporty jsou pro ně běžné a na jaké musíte mít jiný druh pojistky. Zrovna tak jsou důležité i jiné podmínky – například vám nemusí proplatit výlohy na zranění, pokud jste lyžovali mimo vyznačené trasy. Pokud způsobíte nějakou škody vy, pojistka se vztahuje i na uhrazení této částky.

Cesta za extrémními sporty

Provozujete extrémní sporty a jedete si svoje umění vyzkoušet i za hranice? Potom si sjednejte speciální pojištění pro tyto případy. Nejprve se ale dobře poinformujte, zda je to možné a za jakých podmínek. Ne všechny pojišťovny pojistí zájemce chystající se na místa s extrémními přírodními nebo klimatickými podmínkami.

Jaké činnosti a sporty se řadí mezi extrémní?

Jako extrémní se považují sporty jako horolezectví, canyoning, skialpinismus, vysokohorská turistika, speleologie, snowboarding, lyžování, letecké motorové sporty, létání na rogalu, rafting, windsurfing a surfing na moři, motorové vodní sporty,

jumping či paragliding. Některé pojišťovny vyžadují speciální pojištění i na aktivní činnosti, které se jako extrémní běžně nepovažují – jízda na kolečkových bruslích, na koni, cyklistika, tenis, basketbal, squash a jiné.

9,154 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Související články: Post-Plugin Library missing
Napište komentář ... děkujeme.
 • Xtremesports.cz online magazín

  Online magazín o sportu a extrémních výkonech sportovců a sportovkyň. Pokud byste rádi přispěli vaším článkem na Xtremesports.cz, neváhejte kontaktovat redakci a rádi váš článek zveřejníme.

 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Slaňování, skok padákem, freerunning, lyžování a pro mnoho dalších sportů musí být člověk ve skvělé kondici. Využíjte posilovací lavice a připravte se na ně.

 • Co byste rádi zkusili ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...
 • Běloruská sportovkyně Cimanouská odletěla z Vídně do Varšavy
  04. 08. 2021 Tokio/Vídeň/Varšava - Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií...

  Olympijskou šampionku Krejčíkovou přivítali fanoušci v Brně zlatými balónky
  04. 08. 2021 Brno - Špalíry nadšených fanoušků se zlatými nafukovacími balónky dnes odpoledne přivítaly na Olympijském festivalu v Brně tokijskou šampionku z tenisové čtyřhry Barboru Krejčíkovou....

  více